kategoria: Turystyka
25 lipiec 2024

zdjęcie: Plenerowe Targi Turystyczne Cudze chwalicie, swego nie znacie odbędą się w weekend / v34711447
Propozycje podróżnicze, ciekawostki turystyczne oraz rozmowy z ekspertami - przewidziano w weekend na pszczyńskim rynku w ramach drugiej edycji Plenerowych Targów Turystycznych "Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

"Podczas tej imprezy będzie można odkryć wyjątkowe miejsca naszych regionów, współpracujących z Pszczyną, ale też tych miejsc w Pszczynie, których być może nie znacie" - przekazał w informacji prasowej burmistrz miasta Dariusz Skrobola.

Z ofertą wystawców będzie można się zapoznać w sobotę oraz niedzielę w godzinach od 11.00 do 18.00. Uczestnicy targów m.in. poznają wyjątkowe miejsca w Beskidach, odkryją historię Cieszyna, usłyszą o ciekawostkach Małopolski.

"Pojawią się również nasi sąsiedzi z okolic Pszczyny, czyli Rybnik, Wodzisław i Żory, ale zaprezentuje się również Ostrawa, która w zeszłym roku podpisała umowę z pszczyńską Zagrodą Żubrów o jej rozbudowę i rozbudowę Zoo w Ostrawie" - dodał burmistrz.

Skrobola podkreślił także, że oprócz dużej dawki ciekawostek i propozycji wyjazdowej, będzie można porozmawiać z osobami, które na co dzień zajmują się turystykom. (PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ mmu/