19 wrzesień 2024

Ekstraklasa siatkarzy - dochód z meczu GKS Katowice - Stal Nysa dla powodzian

zdjęcie: Ekstraklasa siatkarzy - dochód z meczu GKS Katowice - Stal Nysa dla powodzian / v19089174
v19089174
Całkowity dochód z poniedziałkowego meczu ekstraklasy siatkarzy GKS Katowice – PSG Stal Nysa zostanie przeznaczony dla powodzian. „Zachęcam wszystkich do zakupu wejściówek, by kwota wsparcia okazała się jak największa” – powiedział prezes katowickiego klubu Krzysztof Nowak.

Gospodarzem spotkania drugiej kolejki PlusLigi miała być Stal. Tragiczna powódź, jaka dotknęła Nysę, sprawiła jednak, że stało się to niemożliwe. W ostatnich dniach siatkarze Stali nie mogli normalnie trenować i angażowali się w ratowanie miasta przed zalaniem.

Już wcześniej zostały przełożone dwa inne mecze z udziałem nyskiej drużyny: Asseco Resovia Rzeszów – Stal na 30 października oraz Stal – PGE GiEK Skra Bełchatów na 12 listopada.

„Z pełnym zrozumieniem przyjęliśmy prośbę o zmianę gospodarza. Nie można przejść obojętnie wobec tragedii, jaka spotkała mieszkańców południowo-zachodniej Polski w ostatnim czasie. Dziękuję kibicom GKS, którzy od razu zaangażowali się w pomoc dla potrzebujących poprzez zbiórkę darów. Postanowiłem, że okażemy także wsparcie powodzianom poprzez przekazanie całkowitego dochodu z biletów z meczu ze Stalą. Zachęcam wszystkich do zakupu wejściówek, by kwota wsparcia okazała się jak największa” – stwierdził prezes.

Drużyna z Nysy nie rozegrała jeszcze ani jednego spotkania w sezonie, katowiczanie doznali dwóch porażek po 0:3. U siebie z beniaminkiem MKS Będzin na inaugurację, a na wyjeździe z PGE Projektem Warszawa w meczu awansem z ósmej kolejki.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ cegl/